1. W Liturgii Kościoła rozpoczyna się Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak, jak powinien przeżywać go człowiek wiary – godnie, po chrześcijańsku, chociaż w pewnym odosobnieniu, bo w tym roku w gronie rodzinnym a nie parafialnym. Niech to będzie dla nas szczególną okazją zjednoczenia z całą wspólnotą parafialną. Zwłaszcza trzy dni święte: Wielki Czwartek, Piątek i Wielka Sobota niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania misterium paschalnego, dniami pięknej, bogatej i jakże wymownej liturgii dzieła zbawienia, chociaż w liturgii sprawowanej w świątyni trochę skróconej, ze względu na bezpieczeństwo wszystkich. Nie będzie Drogi Krzyżowej po parafii. Zachowując tradycję odprawmy ją jutro w domu, na Wale czy w Kościele. Jeśli w domu, zapalmy świece przy postawionym na stole krzyżu.
  • Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia Najś. Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Rano Msza św. odprawiana jest tylko w Katedrach z poświęceniem Krzyżma i Oleju chorych. U nas, dla tych, którzy nie mają żadnych możliwości uczestniczenia we Mszy św. wieczornej, tzn. chorym, obowiązkowo pracującym będzie okazja Komunii św. rano o godz. 8.oo. Natomiast uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.oo. Uroczystość Wielkoczwartkową zakończymy krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciemnicy.
  • Wielki Piątek – Dzień żałoby i postu, bo to dzień męki i śmierci Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela. Liturgia wielkopiątkowa rozpocznie się także o godz. 18.oo. i zakończy przeniesieniem Najśw. Sak. do grobu. W domach naszych odśpiewajmy przynajmniej jedną część Gorzkich Żali. Przypominamy, za odśpiewanie lub odmówienie hymnu Przed tak Wielkim Sak. i odmówienie modlitwy w int. Ojca św. zyskujemy odpust zupełny, czyli darowanie kar, na które zasłużyliśmy przez grzechy. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia; natomiast post ilościowy obowiązuje wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18 rok a nie rozpoczęli 60. Tradycja podpowiada, aby post zachowywać także w sobotę, aby dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania. Komunia św. podobnie jak w Wielki Czwartek.
  •  Wielka Sobota – Wigilia Zmartwychwstania Chrystusa. Nabożeństwo wigilii rozpoczniemy o godz. 19.oo bez poświecenia ognia na zewnątrz Kościoła. Liturgia rozpocznie się w Kościele. Prosimy o zapalenie świec w domach na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i  włączyć się duchowo w przeżywanie liturgii wielkosobotniej. Indywidualnie, zachowując obowiązujące przepisy możemy adorować Pana Jezusa w grobie. Kościół całymi dniami będzie otwarty. Odbędzie się poświęcenie pokarmów.
  • Niedziela Zmartwychwstania – Masza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6.oo. Następna Msza św. o godz. 9.00 i Suma o godz. 11.00 potem o 13.00 i po południu o godz. 16.00. Największe święta naszej wiary, przeżywajmy razem w gronie rodzinnym. Nie zapominajmy o osobach samotnych. Niech nie czują się zapomniani i samotni. W poniedziałek wielkanocny Msze św. tak samo jak w Wielkanoc.
  • Intencje Mszalne to:
  • O posprzątanie świątyni na jutro na godz. 8.oo prosimy wiernych z kolejnych numerów. Prosimy również o posprzątanie świątyni w Wielką sobotę po liturgii wielkosobotniej. O modlitwę różańcową w środę prosimy R. 14 Wspomożenia Wiernych (Dobrej Rady). Informujemy, że składka marcowa wyniosła 13.430 zł. Dziękujemy również dzieciom +Józefa i Marii Mączka ze Stanów Zjednoczonych za złożoną ofiarę, dołączając się do nowego witraża w Kościele. Dziękujemy rodzinie Barbarze i Bogusławowi Zygmuntom za złożoną ofiarę – bezinteresownego wykonania odnowienia wnęk w oknach witrażowych.
  • Zachęcamy do nabycia „Niedzieli”, „Gość” i „Małego Gościa Niedzielnego” w zakrystii. Wszystkie numery są świąteczne. SPOWIEDŹ CODZIENNIE W GODZ. OD 9.00 DO 10.00 I PO POŁUDNIU OD 16.00 DO 17.00 Polećmy Bożemu Miłosierdziu dusze + Stanisława Misiaka i + Mariana Karasia.

CAŁEJ  PARAFII, mimo trudnej sytuacji,  ŻYCZYMY GŁĘBOKIEGO PRZEŻYCIA WIELKIEGO TYGODNIA I BŁOGOSŁAWIONCH ŚWIĄT

 ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO