1. Witamy w naszej rodzinie parafialnej dwóch nowych kapłanów: ks. Adama Mazurka i ks. Tomasza Pawlika. Bardzo proszę o życzliwe ich przyjęcie i o modlitwę w ich intencji, aby poprzez ich posługę duszpasterską pomogli nam bardziej pokochać Pana Boga i drugiego człowieka, a przez to piękniej żyć i być prawdziwymi świadkami Pana Jezusa.
  2. Od jutra Msze św. rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 18.00.
  3. We wtorek  Nowenna do św. Józefa,aby wyprosić łaski dla naszych ojców, rodzin i całego Kościoła. Zapraszamy Dzieci Maryi do adoracji Pana Jezusa i św. Józefa.
  4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. O poprowadzenie Różańca świętego o godz. 17.30 prosimy Różę 36 MB z Lourdes (św. Genowefy). O godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy Dyrekcje Szkoły i Przedszkola, nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty, rodziców i wszystkie dzieci. Dzieci z klas I pobłogosławimy i poświecimy im przybory szkolne.
  5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00. Zakończenie adoracji lekturą Dzienniczka św. Faustyny, Koronką do Bożego Miłosierdzia, i Masza św. Będzie to pierwszy czwartek miesiąca. Módlmy się dziękując za dar Eucharystii i Kapłaństwa, prosząc o nowe, liczne i święte powołania. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych do których jeździł ks. Mirosław i moich, a w sobotę chorych ks. Marcina.
  6. Zapraszamy na nabożeństwo Pierwszej Soboty miesiąca, poświęcone wynagradzaniu Niepokalanemu Sercu NMP. Będzie to ostatnia (z pięciu) w tym roku, do których obchodów zobowiązaliśmy się czyniąc duchowe postanowienie naszych jubileuszowych Misji św.
  7. Intencje mszalne wywieszone obok————————————-à
  8. Bóg zapłać wiernym za sprzątanie świątyni w minionym tygodniu. Na jutro i sobotę prosimy wiernych z kolejnych numerów.
  9. Prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość”. Dzisiejszy numer Niedzieli podejmuje próbę określenia edukacyjnej rzeczywistości przed IV falą pandemii; poucza także o działaniu naszego sumienia. W „Gościu” przeczytamy , jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus. Jest też do odebrania dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” z ciekawym gadżetem.
  10. Informujemy, że składka sierpniowa na prace wyniosła 13.840 zł. Dla powodzian złożono 6. 309 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Jana Łoina i Stanisława Banasia.  Prośmy o  Miłosierdzie Boże dla ich duszy…

Pan Jezus poucza nas: „Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym – złe myśli, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, zazdrość, pycha, głupota”.