1. Jutro ostatnia Msza Św. roratnia o godz. 6.30. Dzień jutrzejszy to także rocznica święceń biskupich ks. Abp Adama Szala, a we wtorek dzień jego imienin. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w naszych modlitwach i w jego intencjach, które nosi w swym pasterskim sercu.
  2. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Wieczorem na głos dzwonów o godz. 17.00 zasiądźmy, rodzinnie, pojednani z Panem Bogiem i ludźmi do wigilijnej wieczerzy. Rozpocznijmy od zapalenia świecy wigilijnego dzieła pomocy dzieciom; potem znakiem krzyża świętego i odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Modlitwą wspólną otoczmy wszystkich żywych i zmarłych z rodziny. Do każdego podejdźmy z opłatkiem – symbolem miłości, przebaczenia i pojednania. Niech nie braknie wspólnego kolędowania. Zaprośmy ludzi samotnych. Bardzo prosimy!!! Wykluczmy całkowicie alkohol z wigilijnej wieczerzy. Niech w naszych domach, rodzinach, małżeństwach i sąsiedztwie rodzi się Chrystus – Światłość świata a nie szatan i jego dzieła. Zapraszamy wszystkich na pasterkę o godz. 24.00.
  3. Środa to Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. Modlitwy do MB Nieustającej Pomocy po Sumie. Po południu nie będzie żadnych nabożeństw. Poświęćmy ten czas na rodzinne i sąsiedzkie spotkania radując  się z obecności Pana Boga wśród nas.
  4. W czwartek święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. jak w Boże Narodzenie. Poświęcenie owsa na Sumie.
  5. Piątek to święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina rano i wieczorem. Obowiązuje post, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę Święto Świętych Młodzianków. Rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Jeden kapłan na Smyczach; drugi na Parszywce; trzeci na Zagajach. W sobotę cd. Smyczów, Parszywki i Kolacznia
  6. Spotkania formacyjne: w nadchodzącym tygodniu odwołujemy spotkania formacyjne. Składka grudniowa na prace wyniosła 15.090 zł. Ofiarodawcom – Bóg zapłać.
  7. Intencje mszalne wywieszone obok———————————————-à
  8. Bóg zapłać wiernym za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś jest to: Niedziela, Gość Niedzielny. Niedziela o zwiększonej objętości i atrakcyjnymi dodatkami: z płytą Golec uOrkiestra, śpiewnikiem i kalendarzem przynosi wiele interesujących artykułów . „Gość” z listem apostolskim Ojca św. o znaczeniu i wartości żłóbka. Nowością jeśli chodzi o prasę katolicką jest pierwszy numer naszego parafialno-społecznego Kwartalnika pt. „Dobra Wola”. Zachęcamy do zabrania i zachęcamy do współtworzenia naszego pisma.  
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Józefa Maziarza. Polećmy jego dusze Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…..

…„ Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna,

któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami ”…